گیر کردن پتو سربازی نمدی به درب خودرو موجب پرت شدن خانواده ای در پرتگاه شد

وزن پتو سربازی نمدی وزن دار معمولا بین 1-1.5 کیلوگرم تا 10 کیلوگرم متغیر است. حتی بیش از 10 کیلوگرم تولید می شود. مقدار توصیه شده وزن بر اساس سن و وزن بدن تعیین می شود. اگرچه به طور کلی توصیه می شود که پتو 7 تا 11 درصد وزن بدن باشد، اما مهم ترین نکته این است که فرد در چه وزنی احساس بهتری دارد.

پتوهای وزن دار نسبت به پتوهای معمولی بسته به وزن و جنس مورد استفاده بسیار گران هستند. با این حال، اگر مقایسه بین این دو را از نظر تأثیری که ایجاد می کنند در نظر بگیریم و نیاز به حمایت روانی به یک ضرورت تبدیل شده باشد، دیگر پتوی وزن دار گزینه گران قیمتی نیست.

استفاده از پتوی وزن دار می تواند اهداف مختلفی داشته باشد. اینها: استرس و اضطراب را از بین ببرید. تنظیم فشار خون، متعادل کردن نبض، ترویج خواب عمیق تر و طولانی تر.

فشار ایجاد شده توسط وزن پتو محدود کننده یا مانع نیست، اما حرکت را کمی دشوار می کند. همین اثر برای قنداق کردن نوزادان است. با این فشار، بدن شل می شود، ماهیچه ها شل می شوند و راحت تر به خواب می روند.

وقتی فشار خون و نبض ثابت باشد راحت‌تر می‌خوابیم. به همین دلیل کسانی که از بی خوابی رنج می برند بزرگترین حامیان پتوهای وزن دار هستند.

پتو

فشاری که پتو با حرکت بدن وارد می کند نیز باعث ایجاد یک اثر ماساژ مانند می شود. اعمال فشار ملایم به بدن یکی از بهترین راه ها برای آرامش بدن است. در اینجا، پتوهای وزن دار با این ایده اولیه به عنوان ابزاری طراحی شده اند که می تواند در مراقبت از خود استفاده شود.

وقتی استرس را تجربه می کنیم، بدن ما به صورت فیزیولوژیکی پاسخ می دهد و سیستم عصبی سمپاتیک ما وارد عمل می شود. بدن ما از حالت آرام به حالت پرشور می رود که در آن برای “پاسخ جنگ یا پرواز” آماده می شود.

سطح هورمون های استرس افزایش می یابد. اگر برای مدت طولانی در این حالت بمانیم، یعنی سیستم عصبی سمپاتیک ما برای مدت طولانی فعال بماند، برخی مشکلات سلامتی به وجود می آید، مثلاً; خستگی مفرط، خستگی آدرنال و افزایش تمایل به التهاب به نام التهاب مزمن و غیره.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.