گلدان سفالی طرح ادمک توسط پیکی خریداری شد

فرهنگ های مختلف تکنیک های مختلفی برای پخت غذا درگلدان سفالی طرح ادمک دارند برخی از گلدان هایی استفاده می کنند که با آبکشی کاملاً تمام شده اند و بنابراین نیازی به خیس شدن هر بار قبل از استفاده ندارند.

برخی از آنها ناتمام هستند و باید قبل از هر بار استفاده به مدت 30 تا 45 دقیقه در آب خیس شوند تا ترک نخورند. طراحی و شکل قابلمه از فرهنگی به فرهنگ دیگر کمی متفاوت است تا متناسب با سبک پخت آنها باشد.

چاشنی برای جلوگیری از ترک خوردن ظرف در معرض حرارت زیاد مهم است ظروف سفالی در ابتدا با روغن و آب داغ چاشنی می شوند، اما ممکن است تنها پس از چند بار استفاده اول به طور کامل چاشنی شوند.

که طی آن زمان پخت غذا ممکن است بیشتر طول بکشد. همچنین اجتناب از تغییرات ناگهانی دما، که ممکن است باعث ترک خوردن گلدان شود، ضروری است. حرارت را باید کم شروع کرد و به تدریج هم روی اجاق گاز و هم در فر افزایش داد.

گلدان

غذای داخل قابلمه رطوبت کمی از دست می دهد، زیرا بخار آن را احاطه کرده و یک غذای لطیف و خوش طعم ایجاد می کند. آب جذب شده در دیواره های گلدان تا زمانی که گلدان کاملا خشک نشود از سوختن آن جلوگیری می کند.

از آنجایی که در این روش پخت نیازی به افزودن روغن نیست، غذاهای پخته شده در خاک رس اغلب چربی کمتری نسبت به غذاهای تهیه شده با روش های دیگر دارند.

دیگ شنی چینی و Romertopf هر دو قبل از پر شدن از غذا خیس می شوند و با درپوشی که آن را نیز خیس کرده اند می پوشانند هر دو قابلمه داخل فر سرد می شوند. دیگ شنی را می توان روی اجاق گاز روی یک شعله بسیار کم شروع کرد.

غذای پخته شده در خاک رس به طور گسترده ای در نظر گرفته می شود که طعم “خاکی” را از دیگ به دست می آورد.

اعتقاد بر این است که دیگ‌هایی که برای سال‌ها استفاده می‌شد، چاشنی‌هایی را به دست می‌آورد که به غذا کمک می‌کرد، و آشپزها اغلب امیدوارند که قابلمه‌هایی را که پیشینیان خود استفاده می‌کردند، بدست آورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.