پیش خرید املاک نیمه کاره تهران

پیش خرید یک ملک به چه معناست و چه فایده ای برای خریدار دارد؟ آیا این امکان وجود دارد که املاک نیمه کاره ی تهران را به صورت پیش خرید معامله کرد؟
افرادی که به کار ساخت و ساز آپارتمان مشغول هستند، معمولا واحدهای ساختمان خود را پس از اتمام کامل به فروش می رسانند. منظور از اتمام کامل یعنی اینکه آن آپارتمان قابلیت سکونت دارد و از این بابت مشکلی متوجه خریداران نیست.
اما در مواردی پیش می آید که سازنده ی یک مجتمع آپارتمانی در مراحلی از کار با کمبود بودجه مواجه می شود که در این شرایط قادر به ادامه ی کار نیست. در چنین وضعیتی شخص مالک و سازنده ی آپارتمان اقدام به پیش فروش واحدهای خود می کند. یعنی پیش از آنکه ساختمان تکمیل و قابل سکونت شود، واحد را به فروش می رساند که به این کار پیش فروش گفته می شود. شخصی که اقدام به خرید آن ملک یا واحد آپارتمانی نیمه کاره می کند نیز، عمل پیش خرید را انجام می دهد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
املاک نیمه کاره تهران

مزایای پیش خرید برای خریدار

پیش خرید املاک برای خریدار آن مزایایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • همان طور که ذکر شد در حالت پیش خرید یا پیش فروش، ملک به طور کامل به پایان نرسیده و بسته به میزان پیشرفت کار، مدت زمانی پس از خرید به خریدار تحویل داده خواهد شد. همین مساله باعث می شود که قیمت املاک نیمه کاره کمتر از املاک آماده ی تحویل باشد.
  • در خرید و فروش های املاک آماده، خریدار موظف است کل مبلغ را صرف مدت زمان کوتاهی به صاحب ملک تحویل دهد. اما در شرایط پیش خرید، مبلغ به صورت مرحله و با توجه به میزان پیشرفت کار پرداخت می گردد.
  • شما اگر یک آپارتمان نیمه کاره را پیش خرید کنید، دکوراسیون و نمای داخلی آن را می توانید بسته به سلیقه ی خودتان تغییر دهید.
  • در ساختمان های آماده، خریدار تنها می تواند مصالح روکار . کیفیت آن ها را ببیند. اما در حالت پیش خرید، شما می توانید تمام مصالح به کار رفته در ساختمان را کاملا مشاهده نمایید.

در شهر تهران نیز تعداد زیاد ساختمان نیمه کاره وجود دارند و مالکان آن ها قصد دارند که آن ها را پیش فروش کننند که فرصت مناسبی برای خانه دار شدن یا افزایش سرمایه می باشد.
منبع: ویلا و املاک ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.