معاوضه املاک مسکونی ساحلی شمال

بسیاری از افراد تمایل دارند املاک مسکونی ساحلی که در استان های شمالی واقع شده اند را به جای خرید و فروش، معاوضه کنند و کار خود را راحت کنند.
یکی از شیوه های معامله که در چند سال گذشته رواج بیشتری پیدا کرده است، معاوضه ی ملک می باشد. بعضی از فروشندگان املاک، قصد دارند با فروش ملک خود، یک ملک دیگر یا خودرو یا هر چیز دیگری را خریداری نمایند. در مقابل نیز فرد خریدار ملک ممکن است ملک یا خودروی مورد نظر فروشنده را برای فروش گذاشته باشد. در این حالت به جای آنکه چندین معامله صورت گیرد، یک معامله انجام می شود و دو طرف به آنچه که مقصودشان بود می رسند.
از نمونه های رایج معاوضه که در گذشته بیشتر با عنوان مبادله ی کالا به کالا شناخته می شد، معاوضه ملک تجاری با ملک مسکونی، معاوضه املاک با خودرو، معاوضه ویلا با منزل مسکونی و مواردی از این دست می باشد.
در معاوضه، معمولا قیمت دو ملک یا ملک و خودرویی که قرار است با هم معاوضه شوند برابر می باشد. اما اگر قیمت یکی کمتر بود نیز، با پرداخت مبلغی معامله صورت می گیرد. می توان گفت معاوضه یکی از روش های بی خطر و بی دردسر معامله است که البته لازم است قوانین و قراردادها به درستی رعایت شوند.
مزیتی که این روش معامله دارد این است که فروشنده دیگر گرفتار بدقولی های خریدار بابت پرداخت مبلغ ملک نخواهد شد و معامله در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. این مزیت و همچنین راحتی که در بالا ذکر شد سبب شده است که معاوضه به یک روش پر طرفدار معامله تبدیل شود.
امکانی فراهم شده است که شما بتوانید املاک مسکونی، ویلاها و کلیه ی املاک خود را با هرچه که می خواهید معاوضه کنید. برای این کار، مرکز املاک ایران مقصد تماس شما خواهد بود.
منبع: ویلا و املاک ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.