مردی از لوله 5 لایه نیوپایپ برای خوردن آب بعد از عمل بینی استفاده میکرد

تأسیساتی که لوله‌های آن‌ها برچسب ندارند ممکن است در صورت اعمال موارد زیر مشمول استناد شوند:

لوله هایی مانند لوله 5 لایه نیوپایپ با محتویاتی که خطرناک هستند یا می توانند شرایط خطرناکی ایجاد کنند. لوله به عنوان بخشی از پیشگیری از خطر یا واکنش اضطراری یک هدف ایمنی را انجام می دهد
اگر نیاز به تغییر جهت جریان دارید، آن را خاموش کنید یا تنظیم کنید تا امکان تعمیر و نگهداری یا سایر کارهای ضروری فراهم شود. اگر لوله یا محتویات آن می تواند روی روش ها در شرایط اضطراری تأثیر بگذارد.
سردرگمی در مورد محتویات لوله در این موارد می تواند منجر به آسیب و حتی مرگ شود که برچسب زدن آنها را مهم می کند.

مهم است که تاسیسات دارای سیستم های تبرید آمونیاکی از برچسب های لوله برای بهبود دید قطعات سیستم استفاده کنند تا به کاهش احتمال قرار گرفتن در معرض آمونیاک سمی کمک کند.

مؤسسه بین‌المللی تبرید آمونیاکی دستورالعمل‌هایی را برای برچسب‌گذاری لوله‌ها و اجزای آمونیاکی در استاندارد شناسایی لوله‌ها و اجزای سیستم‌های تبرید آمونیاکی یا بولتن 114 IIAR ارائه می‌کند. این طرح رنگ، قالب برچسب، توصیه‌های اندازه‌گیری و اختصارات را تجزیه می‌کند.

لوله

این الزامات برچسب برای سازگاری با ANSI/ASME A13.1 مطابقت دارد و به عنوان سبک ترجیحی برای شناسایی لوله‌هایی که حاوی محتویات سمی مانند آمونیاک هستند عمل می‌کند.

قبل از گرفتن علامت گذاری، سیستم لوله کشی و چالش های موجود در محل کار خود را ارزیابی کنید. هنگامی که استاندارد برچسب زدن لوله را که برای تاسیسات شما مناسب است تعیین کردید، باید عناصری را که باید روی برچسب قرار دهید را درک کنید.

بر اساس بهترین روش های ANSI، پنج عنصر وجود دارد که یک برچسب لوله موثر می سازد. خوشبختانه، اکثر استانداردهای علامت گذاری لوله از همین عناصر استفاده می کنند.

محتویات لوله را با نام شناسایی کنید. همچنین می توانید در صورت وجود خطر، دما یا فشار را فهرست کنید.

برچسب اندازه و اندازه متن مناسب را انتخاب کنید تا به راحتی قابل مشاهده و درک باشد. ANSI A13.1 حداقل اندازه برچسب و متن را بر اساس قطر بیرونی لوله مشخص می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.