ماجرای کپسول آتش نشانی 12 کیلویی co2 که قتل ترسناکی را مخفی کرد

به فرض تصمیم گرفتید یک کپسول آتش نشانی 12 کیلویی co2 بخرید. آیا به 3-A:40-B:C نیاز دارید؟ یا شاید شما یکی از آن واحدهای منظم 5-B:C را می خواهید؟ یا شاید شما ضربه گیر سنگین، 1-A:10-B:C را می خواهید؟

فقط این همه حروف و اعداد به چه معنا هستند؟ ممکن است گیج کننده به نظر برسند، اما اگر کمی برای درک کدگذاری وقت بگذارید، می توانید مناسب ترین کپسول آتش نشانی را با کمترین قیمت تهیه کنید. تعدادی نکته:

حروف نشان دهنده نوع آتشی است که می توان با یک خاموش کننده خاص مبارزه کرد. آتش سوزی “A” شامل انواع موادی است که می توان با آب خاموش کرد، مانند کاغذ، چوب و پارچه. آتش سوزی “B” شامل مایعات قابل اشتعال مانند گریس پخت و پز و حلال رنگ است. آتش سوزی های “C” شامل تجهیزات الکتریکی مانند تلویزیون، جعبه فیوز یا استریو می شود.

برای مصارف خانگی، به طور کلی یک واحد دارای رتبه A-B-C می خواهید. در تمام آتش سوزی ها کار خواهد کرد. استثنا واحدهای کوچک B:C هستند که برای استفاده در آشپزخانه فروخته می شوند.

کپسول

یک واحد 5-B:C می تواند کمتر از 10 دلار قیمت داشته باشد، اما می تواند برای خاموش کردن آتش قبل از اینکه از کنترل خارج شود، بسیار مفید باشد.

خوب، معنی حروف را می دانید. اما “5” در 5-B:C به چه معناست؟ این معیاری از ظرفیت آتش نشانی واحد است. فرمول کمی پیچیده می شود، اما به طور کلی هر چه عدد بالاتر باشد، خاموش کننده قوی تر است. شما می توانید انتظار داشته باشید که یک واحد دارای درجه 10-B دو برابر بیشتر از یک واحد 5-B مایع خارج کند.

کارشناسان توصیه می کنند که صاحبان خانه به عنوان اولین انتخاب، یک واحد چند منظوره با درجه حرارت 3A:40-B:C خریداری کنند. اینها حدود 40 دلار قیمت دارند. اما اگر این دستگاه بیش از حد دست و پا گیر است، آنها یک خاموش کننده چند منظوره با اندازه متوسط ​​2A:10-B:C (حدود 35 دلار) را پیشنهاد می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.