طراحی ذخیره آب خانگی

طراحی ذخیره آب برای تامین آب خانگی مستلزم درک مصرف کنندگان نهایی، موقعیت جغرافیایی، منبع انرژی و در دسترس بودن سایر منابع آب است.

اگر مصرف کنندگان نهایی از نظر اقتصادی در مضیقه باشند، پمپ آب خورشیدی ۱۴۰۱ مصرف آب به طور کلی بسیار کم خواهد بود.

اما اگر آب و هوا گرم و مرطوب باشد، مصرف آب می تواند زیاد باشد. هنگام تعیین اندازه ذخیره سازی باید منبع توان موجود را در نظر گرفت.

به عنوان مثال، مخزن ذخیره باید برای سیستم های پمپاژ آب PV یا بادی پمپ آب خانگی ابارا یا هر دو بزرگتر باشد. بر خلاف سیستم های معمولی، سیستم های PV/باد به شرایط آب و هوایی روزانه بستگی دارند.

تابش ضعیف خورشید یا روزهای آرام مشکلاتی را برای تامین نیاز روزانه آب ایجاد می کند، بنابراین مخازن آب برای چنین سیستم هایی باید بزرگتر باشد.

به طور کلی، 3 روز ذخیره سازی برای سیستم های پمپاژ آب پمپ آب شناور کوچک انرژی های تجدید پذیر توصیه می شود.

با این حال، آب ذخیره شده برای چندین روز می تواند بستری برای رشد میکروارگانیسم ها باشد یا بسته به آب و هوای محلی، شروع به بو کردن کند.

اندازه مخازن آب برای سیستم های معمولی تنها به پیک و متوسط ​​نیاز روزانه آب بستگی دارد. با این حال، برای پمپ های PV و باد، شرایط آب و هوایی محلی نیز ملاحظات مهمی هستند.

اگر منابع آب جایگزین، مانند پمپ های دستی و آب باران، در دسترس باشند، پمپ آب دیزل ساز مخازن آب می توانند کوچکتر باشند.

در مناطق روستایی بسته به میزان توزیع سالانه بارندگی در منطقه می توان آب باران را برای آب دادن به دام ها و شستن لباس ها جمع آوری کرد. آب های سطحی

که در تمام طول سال جریان دارد (مانند رودخانه) نیز می تواند برای چنین کارهایی مورد استفاده قرار گیرد و نیاز به مخازن آب با ظرفیت بالا را کاهش دهد. هنگام طراحی سیستم های پمپاژ PV/باد باید هر وسیله ای برای کاهش هزینه در نظر گرفته شود.

 • منابع:
  1. Renewable Energy for Water Pumping Applications in Rural Villages
 • تبلیغات: 
  1. ساخت موتور هلیکوپتر با نان!!!
  2. کت چرم بهترین هدیه برای مرد خانه است
  3. با پارچه از شر موهای زائد خلاص شوید
  4. طراحی و تولید فضای سبز عمودی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.