دستگاه تصفیه آب تایوانی کریستال که موجب ایجاد سنگ و شن در کلیه می شود

روش‌های رایج برای مقابله با آلودگی میکروبی شامل دستگاه‌های مختلف از جمله دستگاه تصفیه آب تایوانی کریستال جهت فیلتراسیون است: میکروفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون و اسمز معکوس.

فیلتراسیون غشایی مدت‌هاست که به عنوان یک روش مؤثر و احتمالاً کارآمد برای حل بخشی از مشکل در مناطق روستایی شناخته شده است، با این حال غشاها و دستگاه‌های فیلتراسیون گران هستند و فیلترها بدون روش‌های شستشوی مناسب مستعد گرفتگی هستند.

نیاز بزرگی که اساس SDG-6 سازمان ملل را نیز ایجاد می کند، مستلزم ارائه راه حلی مقرون به صرفه است که بیش از حد مستعد خرابی نباشد، بتواند عملکرد را در مدت زمان طولانی حفظ کند و نیازی به بیش از حد نداشته باشد.

تعمیر و نگهداری گسترده از نظر قطعات و کار. آب‌های سطحی اغلب با انگل‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها آلوده می‌شوند که می‌توانند باعث مشکلات جدی سلامتی شوند.

توجه داشته باشید، همه این پاتوژن ها بزرگتر از اندازه منافذ همودیالیزور هستند که تقریباً 0.003 میکرومتر است. این اندازه منافذ به ویژه کوچکتر از اکثر دستگاه‌های تصفیه تجاری موجود است، که ادعا می‌شود عملکرد آنها یک روش عملی برای تصفیه آب است.

دستگاه

همودیالیز یک روش درمانی جایگزین کلیه است که از همودیالیزورها در افرادی که از نارسایی کلیوی رنج می برند برای خنثی کردن پیامدهای عدم عملکرد کلیه و در نهایت نجات آنها از مرگ استفاده می کند.

این همودیالیزورها عمدتاً از الیاف توخالی در یک محفظه پلاستیکی تشکیل شده اند. این اجازه می دهد تا پس از کانولاسیون بیمار، خون بیمار به داخل فیبرها و در امتداد غشای نیمه تراوا فیبر منتقل شود تا زمانی که از همودیالیزور خارج شده و به بیمار برگردانده شود.

در همان زمان، آب دیالیز، حاوی آنیون‌ها و کاتیون‌ها در غلظت‌های مشخص، با جریان مخالف از طرف دیگر غشاء عبور می‌کند که منجر به انتشار گرادیان می‌شود که امکان حذف سم از خون و ایجاد فشار هیدرواستاتیک را فراهم می‌کند.

همچنین آب اضافی را از طریق اولترافیلتراسیون حجمی از بیمار خارج می کند. این همودیالیزورها معمولاً پس از عقیم‌سازی مجدداً مورد استفاده قرار می‌گرفتند، رویه‌ای که از روزهای قبلی دیالیز تغییر کرده است و روش‌های بالینی فعلی معمولاً از همودیالیزورها فقط یک بار استفاده می‌کنند و پس از استفاده آنها را دور می‌اندازند.

شایان ذکر است، این به تنهایی منجر به تقریباً 30 کیلوگرم زباله سالانه برای هر بیمار دیالیزی می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.