با سرکه سیر موهای خود را تقویت کنید

تقریباً تمام مطالعات انسانی در مورد فعالیت فیبرینولیتیک سیر دارای اثر مثبت بوده است. مصرف حاد و مزمن روغن سیر و سیر خام باعث افزایش فعالیت فیبرینولیتیک (FA) شد.

در سال 1975، بوردیا برای اولین بار نشان داد که روغن سیر پس از 3 ساعت مصرف، FA را افزایش می دهد. بوردیا همچنین گزارش داد.

که تجویز مزمن سرکه سیر را به طور قابل توجهی از در بیماران سالم و همچنین بیماران مبتلا به انفارکتوس حاد میوکارد افزایش داد.

برخی دیگر از محققین نیز همین نتایج را یافتند. پودر سیر خشک شده نیز برای فعالیت فریبینولیتیک آن آزمایش شده است. در حالی که دو مطالعه هیچ تفاوتی در FA نشان ندادند.

یک مطالعه  افزایش FA و همچنین فعالیت فعال کننده پلاسمینوژن بافتی را پس از مصرف حاد و مزمن پودر سیر نشان داد. چوتانی و بوردیا (1981) یک مطالعه را طراحی کردند تا نشان دهند که سیر خام و سرخ شده به طور قابل توجهی FA را افزایش می دهند.

سرخ کردن بوی تند سیر را از بین می برد، اما اثرات مفید آن را بر روی FA حفظ می کند. افزایش FA طی 6 ساعت پس از مصرف سیر مشاهده شد، که نشان داد سیر شروع سریع اثر دارد و تا زمانی که سیر مصرف شود، اثر آن به خوبی حفظ می شود.

تجمع پلاکتی که بر روی رگ آترواسکلروز قرار می گیرد، یک رویداد پیشین است که باعث انسداد کامل جریان خون می شود که منجر به انفارکتوس میوکارد و بیماری های ترومبوآمبولیک می شود.

پلاکت ها به کلاژن در معرض، لامینین و فاکتور فون ویلبراند در دیواره رگ آسیب دیده می چسبند. این فرآیند فعال سازی پلاکتی نامیده می شود.

فعال سازی همچنین می تواند توسط ADP و ترومبین ایجاد شود. پلاکت‌های فعال شده تغییر شکل می‌دهند، شبه‌پودی‌ها را خارج می‌کنند، گرانول‌های خود را تخلیه می‌کنند و به پلاکت‌های دیگر می‌چسبند و فرآیند تجمع پلاکت‌ها را آغاز می‌کنند.

تجمع همچنین توسط فاکتور فعال کننده پلاکت (PAF)، سیتوکینی که توسط نوتروفیل ها و مونوسیت ها و همچنین پلاکت ها ترشح می شود، تقویت می شود. طالعات نشان داده اند که سیر پتانسیل زیادی در مهار تجمع پلاکتی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.