ارزیابی اولیه دکترین و سازمان ملی

با توسعه اینترنت به عنوان یک زیرساخت جهانی برای تجارت و به عنوان ابزاری جدید برای سیاست، جاسوسی و فعالیت های نظامی، امنیت سایبری به موضوع اصلی امنیت ملی و بین المللی تبدیل شده است.

ایالت های مورد بررسی در این ارزیابی اولیه با نگاهی به سطوح لیف بافتنی جدید هزینه های نظامی و میزان اتصال به اینترنت انتخاب شدند.

با این فرض که ایالت هایی با هزینه های نظامی کم و اتصال به اینترنت کم احتمال کمتری دارند که قابلیت های سایبری داشته باشند.

(ما همچنین یک روش تصادفی انجام دادیم. نمونه ای از حالت های با ۱۰۰ میلیون چیکار کنم این دسته کم مرتبط برای آزمایش این فرض).

با استفاده از ادبیات منبع باز، سیاست‌ها و سازمان‌ها را در 133 ایالت بررسی کردیم تا مشخص کنیم که چگونه سازمان‌دهی شده‌اند تا با امنیت سایبری مقابله کنند، آیا فرماندهی نظامی یا دکترینی برای فعالیت‌های سایبری دارند، و آیا آن‌ها توانایی‌های سایبری تهاجمی دارند یا قصد دارند.

محدودیت های واضحی برای داده های منبع باز وجود دارد. بسیاری از ایالت ها در مورد ماهیت برنامه ریزی و قابلیت های خود برای جنگ سایبری مخفیانه هستند.

اگرچه اکثر آنها در مورد اجرای قانون و ترتیبات امنیتی داخلی خود برای امنیت سایبری بازتر هستند.

با وجود این، ما توانستیم اطلاعات کلی در مورد توسعه قابلیت های سایت پلیس فتا سایبری نظامی جدید پیدا کنیم.

ما 33 ایالت (به تفصیل در بخش I) را شناسایی کردیم که شامل جنگ سایبری در برنامه ریزی و سازماندهی نظامی آنها می شود.

اینها از کشورهایی با بیانیه‌های بسیار پیشرفته دکترین و سازمان‌های نظامی که صدها یا هزاران نفر را به کار می‌گیرند تا ترتیبات اساسی‌تری را شامل می‌شود که حملات سایبری و جنگ سایبری را در قابلیت‌های موجود برای جنگ الکترونیکی گنجانده است.

عناصر مشترک در دکترین نظامی شامل استفاده از قابلیت‌های سایبری برای شناسایی، عملیات اطلاعاتی، اختلال در شبکه‌ها و خدمات حیاتی، برای «حملات سایبری» و به عنوان مکمل جنگ الکترونیک و عملیات اطلاعاتی است.

برخی از ایالت ها برنامه های خاصی برای عملیات اطلاعاتی سرویس آرکوپال ایرانی و سیاسی دارند. برخی دیگر قابلیت‌های جنگ سایبری را با برنامه‌ریزی جنگ الکترونیک موجود پیوند می‌دهند.

ارتباط بین جنگ الکترونیک و جنگ سایبری احتمالاً با تبدیل شدن شبکه‌های رایانه‌ای (یا نقاط دسترسی آنها) به طور فزاینده‌ای متحرک و بی‌سیم، حوزه مورد توجه گسترده‌ای خواهد بود.

 • منابع:
  1. Cybersecurity and Cyberwarfare
 • تبلیغات: 
  1. بند رختی می تواند در مقابل سونامی و سیل از شما محافظت کند!
  2. آیا میدانید کدام بیماری با کره بادام زمینی ریشه کن میشود؟
  3. بانوی خوش ذوق آذری که با سرامیک صنایع دستی می سازد
  4. با خار کاکتوس سوزن خیاطی بسازید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.